12
jan

Beleving in Hout en Wol 🗓

van tot
Gepland ical Google outlook Agenda Exposities

Wandkleden van Nora van Klingeren en Houten Sculpturen van Wout Koppers

Van 24 maart t/m 19 april 2025 presenteert Galerie De Kleine Toonzaal in Huizen de expositie ‘Beleving in Hout en Wol’. Hierin worden de fascinerende vilten wandkleden van Nora van Klingeren en de intrigerende houten sculpturen van Wout Koppers getoond. Deze gerenommeerde galerie, gevestigd aan de Voorbaan 25, staat bekend om haar duo-exposities van toonaangevende kunstenaars. Koppers en Van Klingeren blinken uit in techniek en expressie.

Klimaatverandering in Wol: Nora van Klingeren

Nora van Klingeren maakt wandkleden in combinatie met andere materialen. Vilt is daarbij altijd een onderdeel in haar werk. Ze maakt haar de vilt zelf en verwerkt hierin stukken zijde die door haarzelf zijn bedrukt met zeefdruk. Dit geeft structuur en diepte aan de wandkleden. Op deze expositie toont ze werk met het thema ‘Bergmal/Rotsgepraat’, wat over klimaatverandering gaat.  Ze neemt flarden uit de wetenschap, gecombineerd met eigen gedachten en foto’s van IJsland als inspiratie voor haar textielkunst.

Lezing

Op zaterdag 5 april (10:00-12:00 uur) geeft Nora een lezing ‘Van wetenschap (klimaatverandering) naar wol en zijde’, waarin ze toelicht hoe zij haar inspiratie, zoals CO2, hittegolven en biodiversiteit vertaald naar wol en zijde, en kort vilt maken demonstreert.
De kosten zijn €4,-.

 

Verhaal en Vorm in Hout: Wout Koppers

Wout Koppers onderzoek in zijn figuratieve en abstracte vormgeving de zeggingskracht, vorm, materiaalmogelijkheden, betekenis en ruimtelijkheid. Die zoektocht beweegt zich binnen twee grote themavelden: waarneming en verwerking en mythologie/religie. Hij werkt voornamelijk in hout en steen, soms heeft hij een verhaal en zoekt hij naar de juiste vorm om dit te verbeelden. Andere keren ziet hij het verhaal in de vorm van het ruwe materiaal. Zijn onderwerpen laten zo veel interpretaties toe dat een titel soms beperkt weergeeft wat het beeld kan zijn. Op deze expositie toont hij zijn houten sculpturen met de titel ‘Heti swa thetis’.

 

Feestelijke Presentatie

Zaterdag 29 maart om 15:00 uur is de feestelijke presentatie van de expositie. Onder het genot van een hapje en een drankje kun je beide kunstenaars ontmoeten en meer leren over hun werk. Galerie De Kleine Toonzaal is geopend van maandag t/m zaterdag (dinsdag gesloten) tussen 13:00 en 17:00 uur.

Meer informatie vind je op www.dekleinetoonzaal.nl

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...